İstanbul’a Yakın 4 Tatil Beldesindeki Konut Fiyatları Açıklandı*

İstanbul’da yaşayanlar için şehir gürültüsünden uzak birçok yakın mesafe tatil beldesi bulunuyor. Bu tatil beldelerine artan ilgi, bölgelerdeki emlak fiyatlarını da etkiliyor. Yeni verilerle İstanbul’a yakın mesafede bulunan Akçakoca, Karasu, Şile ve Sapanca’da satılık ve kiralık konut fiyatları açıklandı.

 

Karadeniz kıyısındaki Akçakoca’ya ilgi büyüyor

Düzce’ye bağlı olan Akçakoca, Karadeniz’e kıyısı olan bir tatil beldesi. Karadeniz’in incisi olarak da adlandırılan ve denizi kadar tarihi evleriyle de popüler olan Akçakoca, İstanbul’a 3,5 saat uzaklıkta bulunuyor. Şehre yakınlığı kadar büyüleyici doğasıyla da dikkat çeken bölgede konut fiyatları da her geçen gün artıyor. Bölgede Nisan 2012-Nisan 2017 zaman diliminde satılık konut fiyatları %43, kiralık konut fiyatları %29 arttı. İstanbul’a yakınlığıyla popülerliği artan ve satılık konut arayanların öncelikli tercihlerinden biri olan Akçakoca’da son iki yılda satılık konut fiyatlarında %14, kiralıklarda ise %9’luk bir artış görüldü.

 

Karasu’nun da popülerliği artıyor

Sakarya’da bulunan, son yılların en popüler tatil beldelerinden Karasu, gayrimenkul geliştiricilerinin de öncelikli tercihlerinden biri. Karasu’ya olan ilgi, bölgedeki konut fiyatlarının da artmasını sağladı. Bölgede son iki yılda satılık konut fiyatları % 46, kiralıklar ise %12 arttı.

 

Şile’de kira fiyatları değişmedi

İstanbul’a yakınlığıyla her daim popülaritesini koruyan ilçelerden olan Şile’de konut fiyatlarında son bir yılda çok fazla artış yaşanmadı. Nisan 2015 ila Nisan 2017 dönemi arasında satılık konutta %52, kiralık konut fiyatlarında ise %33 artış gerçekleşirken; son bir yılda satılık konut fiyatlarında %21, kiralıkta ise hiç artış gerçekleşmedi.

 

Sapanca’da son iki yılda %40’lık artış

İlkbahar ve sonbahar aylarının vazgeçilmeyen tatil beldelerinden biri olan Sakarya’nın Sapanca ilçesi, İstanbul’a yakın mesafede olması sebebiyle de ev sahibi olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Sapanca’da son iki yılda satılık konut ve kiralık konut fiyatlarında %40’lık bir artış gerçekleşti. Son bir yıla bakıldığında ise satılık ve kiralık konut fiyatlarında %13’lük bir artış dikkat çekiyor.

 

* Veriler Zingat.com ve REIDIN raporlarına dayanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s