“Bizim En Önemli Kriterimiz: Tüketici Memnuniyeti”


Firmaların garanti politikaları, üretici güvencesi ve müşteri sadakati üzerine E.C.A. markalı ürünlerin yurt içi satış ve pazarlamasından sorumlu ELMOR A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz ile konuştuk.


Enver Öz

E.C.A. 2017 yılı Ekim ayından itibaren armatür grubu ürünlerine 20 yıl garanti vermeye başladığını duyurdu. Armatürlerde ve musluk grubu ürünlerinde genelde öngörülen kullanım ömrü ve garanti süresi nedir? Siz bu süreyi 20 yıl olarak belirlerken neleri dikkate aldınız?

Armatürler için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen kullanım ömrü 5 yıl, garanti süresi ise 2 yıldır.

Pazarda kalite denildiğinde akla gelen ilk marka olma özelliği taşıyan E.C.A., teknolojisine ve ürünlerine duymuş olduğu güvenle “Beraber Olmak Garanti!’’ diyerek E.C.A. markalı krom kaplı tek kumandalı-çift kumandalı batarya ve musluk grubu ürünlerinde Türkiye’de ilk defa garanti süresini 20 yıla çıkarttı.

E.C.A. olarak bütün ürünlerimizle sektörün standartlarını zorluyor hatta bu standartları biz belirliyoruz. Garanti süresinin belirlenmesinde birçok unsur söz konusu ancak E.C.A. olarak bizim en önemli kriterimiz: “Tüketici memnuniyeti’’. Bunun sağlanması için Korozyon Ömür Deneyi, Kartuş Ömür Deneyi, Akustik Sınıfı, Sızdırmazlık Testi gibi birçok aşamadan geçerek tüketicimizi ürünlerimizle buluşturuyoruz.

Kalite denildiğinde akla ilk gelen marka olmanın gururunu ve sorumluluğunu taşıyan E.C.A., “TSE Çift Yıldız’’ ile TSE’nin belirlediği en zorlayıcı şartlardaki sınırları aşarak ürünlerinin yıllarca kullanılabileceğini kanıtladı.

20 Yıl Garantili E.C.A. ürünleri uzun kullanım ömürleri boyunca parlaklığını kaybetmiyor, su sızdırmıyor, bozulmuyor. Kısacası tüketicilerimizin almış olduğu 20 Yıl Garantili E.C.A. ürünleri yıllar geçse de ilk kullanım konforuyla yanınızda.

Sadece süresi değil garantinin kapsamı da değişiklik gösterebiliyor. Tüketici bir ürün seçerken söz konusu garanti olduğunda nelere dikkat etmeli? Sizin kampanyanızda sürenin uzatılmasına ek olarak garanti kapsamı da genişletildi mi?

Günlük hayatta en fazla kullandığımız gereçlerden biri de armatürler. Armatürler, banyo ve mutfaklarda bir ayrıntı gibi gözükse de üretim ve kullanım sürecinde pek çok sebepten insan sağlığını doğrudan etkiliyor. Armatürlerde yıllarca kullanılabilirlik ve kalite büyük önem taşıyor. Öncelikle tüketiciler armatür seçimine ve hemen sonrasında da garanti koşullarına dikkat etmeliler.

Armatür seçiminde en önemli konu ürünlerin sağlık için hijyen, ekonomi için tasarruf bakımından kullanıcı dostu olması. Garanti kapsamı konusunda da tüketiciler aldıkları ürünün garanti süresine, dayanıklılığına ve kalitesine dikkat etmeliler.

E.C.A. markası denildiğinde akıllara “kalite” kelimesinin gelmesinin en önemli nedenlerinden biri de tüketici memnuniyetinin ve ürün kalitesinin en üst seviyelerde olması. Tüm E.C.A. ürünlerinde kalitemize duyduğumuz güven sayesinde garanti kapsamı tüketicilerimizin hakları en ince ayrıntısına kadar düşünülerek oluşturulmuştur.

Tüketiciden bugüne kadar ürünlerinizin garantisi ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

E.C.A. ürün portföyünü oluştururken dikkat ettiğimiz konulardan biri de tüketicilerimizi anlamak, ihtiyaç ve beklentilerine uygun çözümleri E.C.A. kalite ve standartları çerçevesinde geliştirmek ve üretmek olmuştur. 20 Yıl Garanti konusunun gündemde olmasının en önemli sebeplerinden biri de markamıza kendi markası gibi sahip çıkan tüketicilerimizdir.

Garanti süresi müşteri sadakatini, müşterinin firmaya olan güvenini etkiliyor mu?

Tüketicilerimizin E.C.A. markasının kalitesine, dayanıklılığına ve hizmetine olan güvenleri sayesinde pazarda en çok tercih edilen markayız. Gerçekleştirmiş olduğumuz Garanti kampanyasıyla da tüketicilerimize zaten bildikleri E.C.A. kalitesini 20 Yıl Garanti ile birleştirerek teşekkürlerimizi sunmak istedik.

bi_özet gayrimenkul | 4. sayı | Mart 2018

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s