Küresel Konaklama ve Turizm Trendleri MIPIM 2020’de

Reed Exhibitions’ın alt kuruluşu Reed MIDEM tarafından organize edilen MIPIM, 
10-13 Mart 2020 tarihlerinde Cannes’da gerçekleşecek. Tanınan tasarımcı Philippe Starck da MIPIM 2020’ye katılıp fikirlerini paylaşacak olan uzman isimler arasında yer alıyor.

İnfografik: MKG, MIPIM’in izniyle.

Konaklamanın yeni dinamikleri

JLL’in “Hotel Investment Outlook 2019” raporu, bugün küresel otel anlaşmalarının %70’inin arkasında büyük yatırımcıların olduğunu gösteriyor. Y ve Z jenerasyonlarından tüketicilerin deneyim arayışlarına ek olarak kentsel karma kullanım trendleriyle yükseliş gösteren sektörde yeni oyuncular ortaya çıkıyor. Mama Shelter, Okko and citizenM gibi markalar, hibrid ve modüler oteller gibi çözümlerle modern konaklama seçeneklerini yeniden tanımlıyor. Diğer yandan konaklama dünyasının hizmet odaklı modeli, insanı merkezine alan günümüz pazarında gayrimenkul endüstrisinin farklı kollarınca da benimseniyor.

MIPIM Direktörü Ronan Vaspart, “Konaklamanın müşteri odaklı yaklaşımı,‘bir hizmet olarak mekân’ trendinin ortaya çıkışı dâhil olmak üzere, değişen birçok iş koluna ilham veriyor. Bu yıl ‘Gelecek İnsandır’ temasıyla düzenlenen MIPIM’in de değişen gayrimenkul ortamında şehir kullanıcılarına nasıl daha iyi hizmet vereceğimizi sorması tesadüf değil” şeklinde konuşuyor.

MIPIM 2020 “Best Hotel & Tourism Resort” Kategorisi Finalistleri

Konaklama ve otel yatırımları, tüm dünyada büyük fonların odak noktasına yerleştikçe “konukseverlik” teması da gayrimenkul endüstrisi altındaki tüm sektörlere nüfuz etti. MIPIM 2020’nin bu gelişmelerin ışığında hazırlanan programında:

Konaklama & Turizm Zirvesi: Konaklama sektöründen büyük grupların CEO’ları, siyasi liderler, geliştiriciler ve yatırımcıların bir araya geleceği zirvenin konuşmacıları arasında Fransız tasarımcı Philippe Starck ve InterContinental Otel Grupları Yöneticisi Karin Sheppard gibi isimler yer alıyor.

Konferanslar ve networking etkinlikleri: Yatırım trendlerinden lüks ve inovasyona uzanan çeşitli konuların ele alınacağı bölümde Hilton, Accor, Club Med, B-aparthotels, Colive, PwC ve Microsoft gibi markalar bulunacak. Konaklama Yatırımları Raporu’nun (Investment in Hospitality Report) sonuçları 10 Mart 2020 tarihinde açıklanacak.

Sergi: Accor, Hilton, easyhotel.com, Horwath HTL, Tui Hotel & Resorts ve Radisson Hotel Group gibi birçok markanın yer alacağı 1.000 m2 genişliğindeki bölümde stantlar, teraslar ve demo alanları görülebilecek.

MIPIM Ödülleri’nde özel kategori: Bu yıl MIPIM Ödülleri’nde konaklama ve turizm sektörüne özel olarak açılan kategoride kazananlar ilan edilecek.

bi_özet gayrimenkul|Şubat 2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s