Sign of the City Awards 2017’ye Başvurular 11 Ağustos’ta Sona Eriyor

Türkiye gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek ve sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışmasına başvurular 19 Haziran tarihinde başladı. 5 ana kategori ve 24 ödülde finale kalmak için yarışacak projeler, 3 aşamalı değerlendirme süreci sonunda belirlenecek.

Hürriyet’in öncülüğünde ve Lineadecor proje ortaklığında gerçekleştirilecek olan Sign of the City Awards (SotCA) gayrimenkul yarışmasının dördüncüsü için başvurular sürüyor. Kasım ayında gerçekleşecek ödül töreninin başvuruları 19 Haziran-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşiyor. Yarışmaya 1 Ocak 2012-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında tamamlanmış ya da yapım aşamasında olan projeler aday olabiliyor. Türkiye’den tasarımcı, müteahhit ve geliştiricilerin yurt dışındaki projeleri de yarışmaya katılabiliyor. 5 ana kategorideki 24 ödül başlığı için de başvuru kabul ediliyor. “Yılın Fark Yaratanı” kategorisi içinse başvuru alınmıyor, adaylar sektörün önde gelen isimlerinden ve akademisyenlerden oluşan jüri tarafından belirleniyor.

 

4 Yeni Ödül Kategorisi

SotCA kapsamına bu yıl 4 yeni ödül başlığı da eklendi. Doğal ve kültürel mirası yenilemeye, yeniden geliştirmeye yönelik koruma ve uygulama projelerine verilecek olan “Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma Projesi” ödülü bunlardan ilki oldu. Projelerin, üretimi, pazarlama süreçleri ve yönetim tekniklerinin değerlendirileceği “En İyi Gayrimenkul Yönetimi” ödülü de listedeki yerini aldı. Türkiye’nin gelişimine ve ekonomisine katkıda bulunan köprü, baraj, havaalanı, liman gibi projelerin değerlendirileceği “En İyi Ulaştırma ve Altyapı Projesi”nin de bu senenin ses getiren ödüllerinden biri olması bekleniyor. Turizm yatırımlarını ve projelerini değerlendirecek olan “En İyi Hizmet Yapıları” ödülü de gayrimenkul ve turizm sektörünü birleştiren bir kategori olarak dikkat çekiyor.

 

Jüriye Projeleri Sunma İmkânı

Sign Of The City Awards değerlendirmeleri ve seçim işlemi 3 aşamada gerçekleştirilecek. Başvuru tamamlandıktan sonra başvuruların tam ve eksiksiz olduğu ve kategori kriterlerine uygunluğu Sign of the City Awards stratejik ortağı EY Türkiye tarafından değerlendirilecek ve teknik eleme gerçekleştirilecek. Teknik elemeyi geçen projeler arasında, alanlarında uzman jüri üyeleri tarafından 1. aşama değerlendirmesi yapılacak ve final için her kategoriden 5 aday belirlenecek. Finale kalan 5 proje, son olarak bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacak. Her proje, jürinin belirleyeceği soruları cevaplayacak 3 dakikalık bir sunum hazırlayacak. Sunum sonunda proje yetkilisi 5 dakikalık bir görüşmeyle, projeyi jüriye yüz yüze anlatma fırsatı bulacak. Değerlendirme sonucunda her kategoriden bir proje “Sign of the City” olmaya hak kazanacak.

Sign of the City Awards’a katılacak markalar, yarışma başvurularını http://www.signofthecity.com web sitesinden yapabilecek.


SOTCA 2017 KATEGORİLERİ

En iyi Konut Projeleri Kategorisi

En İyi Konut

En İyi Çok Katlı Konut

En İyi Müstakil Konut

En İyi Rezidans

En İyi Ticari Projeler Kategorisi

En İyi Ofis

En İyi Yerel Merkezli AVM

En İyi Bölgesel Merkezli AVM

En İyi Endüstriyel / Lojistik Yapı

En İyi Karma Kullanımlı Proje

En İyi Hizmet Yapıları Kategorisi

En İyi Sağlık Binası

En İyi Eğitim Binası / Kampüsü

En İyi Sosyo Kültürel Yapı

En İyi Turizm / Hizmet Yapıları

En İyi Ulaşım Hizmetleri / Altyapı Projesi

Kent ve Mimarlık Kategorisi

En İyi Mimari Tasarım (Kamu)

En İyi Mimari Tasarım (Özel Sektör )

Genç Mimar Teşvik

En İyi Kentsel Tasarım

En İyi Kentsel Dönüşüm Projesi

En Yeşil Bina

En İyi Kültürel ve Doğal Mirası Koruma/Yaşatma Projesi

Diğer Kategoriler

En İyi Pazarlama Kampanyası

En İyi Gayrimenkul
Yönetimi

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi

Yılın Fark Yaratanı

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s